Realizácie KBT PIEŠŤANY

Kuchyne a kúpeľne

Pracovná doska z kameňa je skvelou voľbou do vašej kuchyne i kúpeľne.

Kuchyne

Kuchyne

Pracovná doska z kameňa je skvelou voľbou do vašej kuchyne. Kamenná doska odoláva vysokým teplotám, poškrabaniu a dodá vašej kuchyni neopakovateľný vzhľad.

Na výber sú prírodné a konglomerované materiály. Z prírodných kameňov je najvhodnejšia žula, v ponuke máme širokú paletu farieb a originálnych dezénov, ktoré vytvorila sama príroda. Farebné odtiene prírodných aj technických kameňov nájdete v našej on-line galérií.

Cena

Cena

Cena je vždy dôležitá, nie je ale najdôležitejšia. Horibilná cena kamennej dosky je najčastejší predsudok, s ktorým sa v našej každodennej praxi stretávame. Nie je to ale vôbec tak.

Orientačnú cenovú hladinu kamennej dosky najlepšie predstavíme na konkrétnom príklade. Cena štandardnej žulovej pracovnej dosky 300 x 60 x 3 cm s otvormi pre varnú dosku, drez a batériu začína od 490 EUR.

Konečná cena sa odvíja od použitého materiálu, od výberu spôsobu opracovania ako aj od zložitosti montáže. Na výber je niekoľko povrchových úprav kameňa - doska môže byť leštená, brúsená (matná) a satinovaná, taktiež niekoľko typov opracovanie pohľadovej hrany.

Možnosti inštalácie spotrebičov

Možnosti inštalácie spotrebičov

Ponúkame rôzne možnosti inštalácie spotrebičov. Tradičná a ekonomickejšia je horná montáž, praktickejšie riešenie je montáž varnej dosky v rovine pracovnej dosky a osadenie drezu pod úrovňou pracovnej dosky.

Ide o esteticky čisté a veľmi praktické riešenie, ktoré oceníte pri každodennom používaní. Pri tomto type osadenia drezu je možné priamo do kamennej pracovnej dosky vyfrézovať odkvapovú plochu, ktorú vieme tvarovo aj rozmerovo prispôsobiť k rozmeru drezu a vaším požiadavkám.

Doprava a montáž

Doprava a montáž

K riešeniam jednotlivých detailov pristupujeme individuálne podľa požiadaviek zákazníka.

Hotovú pracovnú dosku privezieme k Vám domov a odborne namontujeme. Každá kuchyňa je špecifická a jedinečná. Pošlite nám približné rozmery vašej kuchyne a radi Vám vypracujeme cenovú ponuku aj so zameraním a montážou.

Široká ponuka materiálov

Široká ponuka materiálov

V našej ponuke nájdete technické (konglomerované) kamene od popredných svetových výrobcov. Všetky ponúkané materiály sú certifikované pre styk s potravinami.

Výhodou konglomerovaných materiálov sú konštantné mechanické parametre, minimálna hrúbka a jednotná farebnosť. Minimálna hrúbka pracovnej dosky z technického kameňa je 12 mm. Dosky z prírodného kameňa dodávame v minimálnej hrúbke 20 mm. Všeobecné pravidlo pre výber medzi umelým a prírodným kameňom nie je. Je to predovšetkým o vkuse a architektonickom riešení kuchynského priestoru.

Jednou z hlavných predností pracovných dosiek z kameňa je, že sú prakticky bezúdržbové. Ich údržba je minimálna a životnosť neobmedzená. Najdôležitejšie pravidlo pre udržiavanie kamenných povrchov všeobecne (nielen pracovných dosiek) je používanie čistiacich a konzervačných prípravkov určených výlučne na kameň. Základná impregnácia pracovnej dosky je súčasťou dodávky.

Pri výbere materiálu do vašej kuchyne odporúčame osobnú návštevu. Predovšetkým prírodné materiály s výraznou kresbou treba vidieť na vlastné oči. Výber podľa fotografie alebo menšej vzorky nemusí celkom zodpovedať realite. Navštívte nás v showroome na Trnavskej ceste v Bratislave alebo priamo vo firme pri Piešťanoch.

Kúpeľne

Kúpeľne

Vpustite prírodu do vašej kúpeľne. Rovnako ako pri kuchyni existujú nekonečné materiálové a farebné možnosti aj pre kúpeľňu.

Od konglomerovaných po prírodné materiály. Medzi obľúbené prírodné materiály patrí travertín, žula a mramor. Mramor má unikátnu a nezameniteľnú štruktúru, ktorá dodá každej kúpeľni jedinečnosť a neopakovateľnú atmosféru.

Skvelé riešenia pre náročných

Skvelé riešenia pre náročných

Kamenné obkladové dosky vieme montovať v celku na celú výšku kúpeľne. Vznikne tak čistá plocha bez horizontálnych škár.

Výsledný efekt je nielen estetický ale aj praktický, čo oceníte predovšetkým na stenách za vaňou alebo v sprchovom kúte. Takéto riešenia sú extrémne náročné na manipuláciu a presnosť opracovania a montáže.

Opracovanie materiálov

Opracovanie materiálov

Veľkou výhodou kameňa voči klasickým obkladovým materiálom (gres, keramika) je jeho opracovateľnosť.

Precíznym opracovaním pohľadových hrán vieme vytvoriť čisté detaily a napojenia kameň - sklo alebo kameň - keramika. Na trh prichádzajú stále nové materiály a technológie. Okrem prírodných a umelých kameňov spracovávame aj veľkoplošné keramické dosky s imitáciou kresby mramoru. Sledovanie najnovších trendov v materiáloch a technológiách je pre nás veľmi dôležité.

Umývadlový pult

Umývadlový pult

Umývadlový pult je súčasťou každej kúpeľne, spojenie s kameňom dodá kúpeľni originalitu.

Ponúkame viacero možností montáže keramických umývadiel. Navrhneme a prispôsobíme umývadlovú dosku vaším požiadavkám. Profesionálna montáž je samozrejmosťou.

NAPÍŠTE NÁM

Dohodnite si s nami konzultáciu projektu či návštevu nášho showroomu.