Realizácie KBT PIEŠŤANY

Obklady a dlažby

Kameň má široké využitie v stavebníctve a nábytkárstve ako finálny povrch pre interiéri a exteriéri.

Kamenné obklady a dlažby

Kamenné obklady a dlažby

Kameň má široké využitie v stavebníctve a nábytkárstve ako finálny povrch pre interiéri a exteriéri.

Pre svoje unikátne vlastnosti a originálny design sa používa na dlažby a obklady, napr. na obklad krbu, schodiska, obklad kúpeľne, fasády a mnoho ďalších. Rozlišujeme prírodné a technické (konglomerované) materiály a tieto ďalej delíme podľa zloženia a vlastností.

Vlastnosti kameňa ako tvrdosť, odolnosť voči oderu a nasiakavosť ďalej určujú vhodnosť jeho použitia na jednotlivé realizácie. Naša spoločnosť sa zaoberá zákazkovou výrobou - spracovaním kameňa od návrhu až po montáž.

Všetky výrobky vyrábame " na mieru" podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

Na mieru rezaný a montovaný žulový obklad rodinnej vily

Na mieru rezaný a montovaný žulový obklad rodinnej vily

Žula je pre svoje vlastnosti univerzálne použiteľný materiál v interiéri aj exteriéri.

Patrí medzi najtvrdšie prírodné materiály a najlepšie odoláva zo všetkých prírodných kameňov poveternostným vplyvom.

Poskytujeme komplexné služby

Poskytujeme komplexné služby

Súčasťou našich zákaziek je profesionálna montáž.

Použitím rozličných technológií je možné na kameni vytvoriť rôzne povrchové úpravy. Okrem lešteného povrchu poznáme brúsený (matný) povrch, kartáčovaný (leather), opaľovaný (hrubší štruktúrovaný protišmykový povrch) alebo kombináciou technológií vytvoriť opaľovaný a kartáčovaný povrch.

Vysokým tlakom vody možno vytvoriť štruktúrovaný povrch - tzv. hydrofinish rôznej hrubosti. Vďaka drsnému povrchu a dobrým mechanickým vlastnostiam je možné kameň použiť na dlažbu v otvorených priestoroch. Kombinácia rôznych povrchových úprav z rovnakého materiálu umožňuje vytvárať zaujímavé výtvarné variácie.

Mramorová dlažba

Mramorová dlažba

Pokládka mramorovej dlažby na "open book"

Mramor sa vďaka svojim estetickým vlastnostiam - výraznej kresbe a farebnosti používa predovšetkým na obklady a dlažby v interiéri. Leštený mramor pre svoje chemické zloženie a preto že je mäkší ako žula neodporúčame na exteriérové realizácie. Precíznym opracovaním a presným uložením je možné vytvoriť originálne obrazce a zvýrazniť tým prirodzenú krásu kameňa

Návrh škárorezu

Návrh škárorezu

Z hľadiska veľkosti formátu je možné vytvárať škárorez dvoma spôsobmi.

Najbežnejší a ekonomicky výhodnejší je spôsob použitia pevného formátu. Pri tomto spôsobe ukladania vznikajú ale pri stenách a prechodoch dorezy a komplikované detaily. Druhý spôsob je prispôsobiť formát kameňa rozmeru realizovanej plochy, rozdeliť túto na rovnaké časti bez dorezov na okrajoch. Toto je jedna z významných predností prírodného kameňa pred obkladovými materiálmi s pevným formátom. Kombináciou veľkých formátov a pokládky na "open book" vieme vytvoriť unikátne dielo na mieru presne podľa predstáv zákazníka.

Pevný formát - 1200x600mm

Pevný formát - 1200x600mm

Návrh škárorezu dlažby

Prispôsobený formát

Prispôsobený formát

Návrh škárorezu dlažby

Točité schodisko na mieru

Točité schodisko na mieru

Na obklad schodiska v interiéri alebo v exteriéri je kameň ideálny materiál. Na nášľapnej ploche nevznikajú žiadne škáry ani rušivé detaily. Treba len vybrať vhodný typ a povrchovú úpravu.

Technologicky dokážeme vyhotoviť akýkoľvek tvar a prispôsobiť sa každému priestoru. Presné laserové zameranie je súčasťou každej našej realizácie. Kamenné schody (na obr.) v oblúkovom tvare opticky rozširujú miestnosť. Prvý schod má dĺžku viac ako 3 metre.

Polyfunkčné priestory

Polyfunkčné priestory

Kamenné schodisko dodá priestoru exkluzívny vzhľad.

Vhodným materiálom pre obklad schodiska v polyfunkčných budovách je žula alebo konglomerovaný kameň. Tieto materiály svojimi vlastnosťami odolávajú náročnej prevádzke. Pre zamedzenie pošmyknutiu je možné do hladkého povrchu kameňa vytvoriť protisklzovú drážku. Alternatívnym riešením je použitie kameňa so zdrsneným povrchom.

Kamenný obklad na krb

Kamenný obklad na krb

Materiálové riešenie obkladu interiérovej krbovej vložky je veľmi široké.

Prakticky všetky druhy prírodného kameňa je možné použiť ako obklad krbu. Dôležitým prvkom celkového riešenia krbového priestoru je príprava dostatočne únosného podkladu pre kamenný obklad. Toto je treba zabezpečiť v štádiu prípravy projektovej dokumentácie. S technickým riešením Vášho návrhu Vám radi pomôžeme.

NAPÍŠTE NÁM

Dohodnite si s nami konzultáciu projektu či návštevu nášho showroomu.